Strona główna/Komunikaty/Aktualizacja komunikatu dot. wprowadzonego przez Japonię zakazu importu mięsa drobiowego i produktów z mięsa drobiowego z Polski

Aktualizacja komunikatu dot. wprowadzonego przez Japonię zakazu importu mięsa drobiowego i produktów z mięsa drobiowego z Polski

Komunikaty 2020-01-24

W dniu 7 stycznia 2020 r. polska placówka dyplomatyczna w Japonii poinformowała GIW o wprowadzeniu przez służbę japońską zakazu eksportu polskiego drobiu z całego terytorium Polski w związku ze stwierdzeniem ognisk wysoce zjadliwej grypy ptaków u drobiu na terytorium Polski.

W dniu 22 stycznia 2020 r. służba weterynaryjna Japonii potwierdziła, że zakaz eksportu został wprowadzony od dnia 3 stycznia 2020 r. i dotyczy eksportu z Polski do Japonii mięsa drobiowego i produktów z mięsa drobiowego. Zakaz nie dotyczy puchu i pierza.

Dodatkowo, zgodnie z informacją z placówki dyplomatycznej Japonia dopuści import z Polski mięsa drobiowego i produktów z mięsa drobiowego, których pakowanie zostało zakończone do dnia 8 grudnia 2019 r. włącznie.

do góry 2
Fundusze Europejskie. Unia Europejska