do góry
Strona główna/Aktualności/Udział GLW w posiedzeniu Polsko-białoruskiej grupy roboczej ds. współpracy w dziedzinie rolnictwa

Udział GLW w posiedzeniu Polsko-białoruskiej grupy roboczej ds. współpracy w dziedzinie rolnictwa

Aktualności 2018-09-24

Podczas posiedzenia omówiono najważniejsze zagadnienia z zakresu polsko-białoruskiej współpracy w dziedzinie rolnictwa. W zakresie współpracy weterynaryjnej strona polska przedstawiła postulaty związane z kwestiami dostępu do rynku białoruskiego dla produktów pochodzenia zwierzęcego, w tym mięsa wołowego i wieprzowego praz pasz i dodatków paszowych pochodzenia zwierzęcego. Strona polska podziękowała stronie białoruskiej za zatwierdzenie wzorów świadectw zdrowia dla nasienia buhajów oraz bydła hodowlanego i użytkowego. Strona białoruska potwierdziła, że wysyłkom mięsa wołowego na terytorium Białorusi może towarzyszyć świadectwo zdrowia dla eksportowanego z Unii Europejskiej do Unii Celnej mięsa i surowych wyrobów mięsnych otrzymanych w wyniku uboju i przetwórstwa bydła.

Obie strony pozytywnie oceniły efektywności i intensywność dotychczasowych kontaktów na poziomie służb weterynaryjnych Polski i Białorusi.

zdjęcie z posiedzeniazdjęcie z posiedzenia