do góry
Strona główna/Aktualności/Spotkanie grupy roboczej Głównych Lekarzy Weterynarii w Brukseli

Spotkanie grupy roboczej Głównych Lekarzy Weterynarii w Brukseli

Aktualności 2019-05-22

W dniu 17 maja 2019 r. w Brukseli odbyło się posiedzenie grupy roboczej Głównych Lekarzy Weterynarii zorganizowane przez Radę Unii Europejskiej.

W spotkaniu wziął udział Główny Lekarz Weterynarii, pan dr Bogdan Konopka, pani Hanna Balcerak (Biuro Pasz Farmacji i Utylizacji w GIW), pani Magdalena Ziętara i pan Sebastian Żwan, Radcowie w Stałym Przedstawicielstwie RP przy UE w Brukseli.

Na spotkaniu omawiane były tematy dotyczące przygotowanie do Sesji Generalnej Światowej Organizacji ds. Zdrowia Zwierząt  (OIE) w dniach 27-31 maja 2019 r. w Paryżu oraz wyniki procesu wyborczego podczas Sesji Generalnej EuFMD w Rzymie, 17-18 kwietnia 2019 r. Głowni Lekarze Weterynarii państw członkowskich UE dyskutowali też o problemach weterynaryjnych związanych z bioasekuracją oraz internetową sprzedażą zwierząt i produktów.

Dr Konopka został przedstawiony członkom spotkania przez Prezydencję Rumuńską jako nowy Główny Lekarz Weterynarii Polski. Poinformował też, że dr Paweł Niemczuk będzie pełnił funkcje Zastępcy GLW.

Oprócz Polski, w ostatnim czasie nastąpiła zmiana na stanowiskach GLW również w Szwecji i Chorwacji.