Strona główna/Aktualności/Polska została uznana przez Chińską Republikę Ludową za wolną od grypy ptaków

Polska została uznana przez Chińską Republikę Ludową za wolną od grypy ptaków

Aktualności 2017-11-29

Zgodnie z informacją opublikowaną na stronie internetowej władz chińskich (http://dzwjyjgs.aqsiq.gov.cn/fwdh_n/jlgg/2017/ ), datowaną na 27 listopada 2017 r., Generalny Urząd Nadzoru nad Jakością, Inspekcji i Kwarantanny ChRL - AQSIQ na podstawie wyników analizy ryzyka dokonanej w oparciu o przedstawioną przez Głównego Lekarza Weterynarii obszerną dokumentację (kwestionariusze oraz materiały uzupełniające), znosi nadzwyczajne środki zapobiegawcze związane z wystąpieniem grypy ptaków w Polsce. Uchylone zostają ograniczenia zawarte w Powiadomieniu nr 17 z 2016 roku, nałożone na Polskę w związku ze stwierdzeniem grypy ptaków.

 Główny Lekarz Weterynarii oraz Referat Rolny Ambasady RP w Pekinie pozostają w stałym kontakcie z właściwymi służbami chińskimi w celu doprecyzowania dalszych procedur związanych z przywróceniem eksportu drobiu oraz mięsa drobiowego z Polski.

Należy znaczyć, iż dopiero po dopełnieniu wszelkich procedur wymaganych przez służby chińskie AQSIQ oraz CNCA eksport polskiego drobiu i produktów drobiowych do Chin zostanie w pełni przywrócony

do góry