Strona główna/Aktualności/70. lat minęło...

70. lat minęło...

Aktualności 2020-10-23

„Są miejsca, czasy i ludzie, których się nie zapomina.” Marcel Proust pisał, że przeszłość jest zamknięta w miejscach i przedmiotach, a gdy znajdziemy się tam, gdy je odnajdziemy - oswobodzone wspomnienia zwyciężają czas i wracają, aby żyć z nami”. 10 października 2020 roku wszyscy zgromadzeni w murach "Wety" mieli okazję chociaż na chwilę zajrzeć w głąb swego serca i przywrócić czar minionych lat.

70. lecie Technikum Weterynaryjnego w Łomży

Z okazji 70-lecia Szkoły,  o godzinie 10.00 w łomżyńskiej Katedrze odprawiona została Msza Święta w intencji pracowników i absolwentów szkoły. Następnie odwiedzono groby nieżyjących nauczycieli i szkolnych kolegów. Centralnym punktem oficjalnej części obchodów 70-lecia istnienia Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży była uroczysta Gala Jubileuszowa, która odbyła się w siedzibie szkoły przy Stacha Konwy 11. Wciągnięcie flagi na maszt, odśpiewanie hymnu Polski, pamiątkowe zasadzenie dębu jubileuszowego, symboliczne 70 gołębi na 70-lecie "WETY" to elementy programu, które miały miejsce na placu szkolnym. Następnie zaproszeni goście, absolwenci oraz rada pedagogiczna udali się do sali gimnastycznej, by podziwiać występ zespołu ludowego, cheerliderek oraz część artystyczną w wykonaniu młodzieży. Gości powitała Dyrektor Szkoły Bogumiła Olbryś, honorując władze województwa podlaskiego, miasta Łomży, przedstawicieli mediów, sponsorów, absolwentów i długoletnich pracowników szkoły statuetkami "Przyjaciel Szkoły".

70. lecie Technikum Weterynaryjnego w Łomży

„Te 70 lat to piękna tradycja, to rzesza wspaniałych absolwentów stanowiących elitę polskiej weterynarii, to historia wielu pokoleń” - zaznaczył Marszałek Województwa Podlaskiego Artur Kosicki, składając gratulacje z okazji jubileuszu.

Jednym z honorowych gości uroczystości był Bogdan Konopka - Główny Lekarz Weterynarii, który z wielkim wzruszeniem patrzył na mury szkoły. „Wszelkie wspomnienia odżywają i powracają zupełnie jakbym był tutaj w szkolnej ławce wczoraj” roześmiany powiedział jednemu z dziennikarzy. Jednocześnie wyraził zachwyt z powodu licznych zmian, które nastały w szkole przez te wszystkie lata. „Jestem pewien, że w takich warunkach szkoła wychowa wspaniałych przyszłych lekarzy weterynarii i tego serdecznie życzę nam wszystkim” podsumował Bogdan Konopka.

Zapraszamy do obejrzenia wspomnień Głównego Lekarza Weterynarii z czasów Jego nauki w Technikum w Łomży.

 

 

Zdjęcia za https://mylomza.pl/artykul/lomzynska-weta-ma/1089021

do góry