Strona główna/Komunikaty/Publikacja przez Światową Organizację Zdrowia Zwierząt (WOAH) zaktualizowanej deklaracji dotyczącej statusu państwa wolnego od choroby pęcherzykowej świń (SVD)

Publikacja przez Światową Organizację Zdrowia Zwierząt (WOAH) zaktualizowanej deklaracji dotyczącej statusu państwa wolnego od choroby pęcherzykowej świń (SVD)

Komunikaty 2024-05-17

Główny Lekarz Weterynarii informuje o opublikowaniu przez Światową Organizację Zdrowia Zwierząt (WOAH) zaktualizowanej deklaracji własnej Polski jako państwa wolnego od choroby pęcherzykowej świń (SVD). Szczegółowe informacje znajdują się na stronie WOAH:  https://www.woah.org/en/what-we-offer/self-declared-disease-status.  

Poprzednia deklaracja Polski o wolności od SVD została opublikowana przez WOAH 1 listopada 2007 r.  i od tego czasu status epizootyczny nie uległ zmianie (status państwa wolnego od SVD). Aktualizacja deklaracji była konieczna z uwagi na usunięcie SVD z listy chorób WOAH oraz zmian w standardowej procedurze operacyjnej dotyczącej oświadczeń własnych państw członkowskich WOAH.

do góry 2
Fundusze Europejskie. Unia Europejska