Strona główna/Komunikaty/Kuwejt znosi ograniczenia importowe wprowadzone z uwagi na występowanie HPAI w Polsce

Kuwejt znosi ograniczenia importowe wprowadzone z uwagi na występowanie HPAI w Polsce

Komunikaty 2020-04-09

Zgodnie z informacją przekazaną przez Ambasadę RP w Kuwejcie w dniu 8 kwietnia władze Kuwejtu podjęły decyzję o zniesieniu od dnia 30 marca 2020 r. zakazu wprowadzonego w związku z występowaniem w Polsce wysoce zjadliwej grypy ptaków.

W związku z powyższym obowiązujący od dnia 26 stycznia 2020 r. zakaz wwozu do Kuwejtu mięsa drobiowego pochodzącego od wszystkich gatunków drobiu oraz produktów pochodnych, w tym jaj/produktów jajecznych (świeżych, chłodzonych, mrożonych, przetworzonych termicznie) przestał obowiązywać.

Jednocześnie należy zauważyć, że na terytorium Polski niektóre terytoria administracyjne nadal objęte są restrykcjami w związku z ostatnimi ogniskami HPAI (obszar zapowietrzony i zagrożony), zgodnie z decyzją wykonawczą (UE) 2020/47 w sprawie środków ochronnych w odniesieniu do wysoce zjadliwej grypy ptaków podtypu H5N8 w niektórych państwach członkowskich  (najnowsza zmiana załącznika - decyzja wykonawcza Komisji (UE) 2020/504 z dnia 6 kwietnia 2020 r.). Powyższe należy mieć na uwadze przy certyfikacji produktów eksportowanych z Polski do Kuwejtu.

do góry 2
Fundusze Europejskie. Unia Europejska