Strona główna/Komunikaty/Komunikat Głównego Lekarza Weterynarii o aktualnej sytuacji w zakresie występowania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) u drobiu i dzikiego ptactwa w Europie w 2021 r.

Komunikat Głównego Lekarza Weterynarii o aktualnej sytuacji w zakresie występowania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) u drobiu i dzikiego ptactwa w Europie w 2021 r.

Komunikaty 2021-02-19

Główny Lekarz Weterynarii informuje o sytuacji w zakresie występowania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) w poszczególnych państwach członkowskich UE oraz na terytorium Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, Norwegii oraz Ukrainy w okresie od 1 stycznia br. Dotychczas najwięcej ognisk HPAI u drobiu stwierdzono we Francji oraz w Niemczech, u dzikiego ptactwa najwięcej przypadków choroby odnotowano w Niemczech oraz Danii. W wielu państwach członkowskich UE potwierdzono pojedyncze wystąpienia choroby u drobiu lub dzikich ptaków.

Poniższa tabela przedstawia sytuacje epizootyczną w poszczególnych państwach w okresie od 1 stycznia do 19 lutego 2021 roku.

HPAI w Europie

do góry