Strona główna/Aktualności/Współpraca między GIW a GIF = bezpieczeństwo zdrowia ludzi i zwierząt

Współpraca między GIW a GIF = bezpieczeństwo zdrowia ludzi i zwierząt

Aktualności 2020-10-15

W siedzibie Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego zostało podpisane 12 października 2020 roku porozumienie pomiędzy Głównym Lekarzem Weterynarii Bogdanem Konopką i Głównym Inspektorem Farmaceutycznym Pawłem Piotrowskim, określające zakres i formy współpracy Państwowej Inspekcji Farmaceutycznej i Inspekcji Weterynaryjnej, w szczególności w zakresie wymiany danych, informacji i doświadczeń o istotnym znaczeniu dla eliminowania negatywnych zjawisk oraz zagrożeń w zakresie realizowanych ustawowych zadań obu Inspekcji.

Celem zawartego porozumienia jest wzmocnienie nadzoru nad wytwarzaniem i obrotem zarówno hurtowym, jak i detalicznym, produktami leczniczymi weterynaryjnymi. W ramach współpracy planowane są wspólne konferencje, seminaria i warsztaty oraz szkolenia w ramach doskonalenia zawodowego pracowników Inspekcji Farmaceutycznej i Inspekcji Weterynaryjnej.

„Bliska współpraca pomiędzy naszymi instytucjami to większe bezpieczeństwo zdrowia oraz życia ludzi i zwierząt” podsumował dr Bogdan Konopka.

do góry