Strona główna/Aktualności/Wideokonferencja w sprawie możliwości wysyłek weterynaryjnych produktów leczniczych na terytorium Ukrainy

Wideokonferencja w sprawie możliwości wysyłek weterynaryjnych produktów leczniczych na terytorium Ukrainy

Aktualności 2022-03-18

W dniu 17 marca 2022 r. odbyło się spotkanie pracowników Głównego Inspektoratu Weterynarii w formie wideokonferencji z przedstawicielami Polskiego Stowarzyszenia Producentów i Importerów Leków Weterynaryjnych POLPROWET. Tematem spotkania była możliwości udzielenia pomocy służbom weterynaryjnym Ukrainy w zakresie dostarczenia weterynaryjnych produktów leczniczych.

Ze strony Głównego Inspektoratu Weterynarii w spotkaniu udział wzięli: Główny Lekarz Weterynarii Paweł Niemczuk, Zastępca Głównego Lekarza Weterynarii Paweł Meyer, Dyrektor Biura Pasz, Farmacji i Utylizacji Marta Koncewicz-Jarząb oraz eksperci z Zespołu ds. Farmacji w Biurze Pasz, Farmacji i Utylizacji.

W trakcie spotkania omawiane były kwestie możliwości i sposobów dokonywania wysyłek weterynaryjnych produktów leczniczych z Polski do podmiotów uprawnionych na terytorium Ukrainy w warunkach gwarantujących zachowanie ich skuteczności i bezpieczeństwa stosowania.

Ustalono, że konieczne jest wskazanie w Polsce podmiotów, za pośrednictwem których będą organizowane transporty weterynaryjnych produktów leczniczych do Ukrainy. Stowarzyszenie Producentów i Importerów Leków Weterynaryjnych POLPROWET zobowiązało się do ustalenia możliwości podjęcia działań w tym zakresie.

Obie strony spotkania będą pozostawać w stałym kontakcie w celu podejmowania odpowiednich, zgodnych z obowiązującymi przepisami działań, mających na celu pomoc zwierzętom.

do góry 2
Fundusze Europejskie. Unia Europejska