Strona główna/Aktualności/Spotkanie zamykające audyt Komisji Europejskiej dotyczący oceny wdrażania środków zwalczania ASF

Spotkanie zamykające audyt Komisji Europejskiej dotyczący oceny wdrażania środków zwalczania ASF

Aktualności 2021-11-26

W dniach 16-25 listopada 2021 r. odbywał się w Polsce audyt Komisji Europejskiej dotyczący oceny wdrażania środków zwalczania ASF.

Był to audyt prowadzony w sposób tradycyjny, polegający na fizycznej obecności audytorów w Polsce, odbywaniu spotkań z przedstawicielami terenowych jednostek IW, na fermach i w zakładach na terenie województwa lubuskiego i wielkopolskiego.

Zakończenie audytu KE
W dniu 25 listopada 2021 r. odbyło się spotkanie zamykające ww. audyt. W spotkaniu wziął udział Główny Lekarz Weterynarii pan Paweł Niemczuk oraz Zastępca Głównego Lekarza Weterynarii pan Krzysztof Jażdżewski, przedstawiciele Głównego Inspektoratu Weterynarii, MRiRW, terenowych organów Inspekcji Weterynaryjnej w województwie lubuskim i wielkopolskim, ARiMR, Ministerstwa Klimatu i Środowiska oraz Lasów Państwowych. Podczas spotkania omawiano wstępne wnioski z przebiegu audytu i doprecyzowywano przekazane wcześniej informacje.


W ciągu miesiąca przedstawiciele KE przygotują projekt raportu z audytu, na który strona polska będzie miała możliwość udzielenia odpowiedzi. W następnej kolejności powstanie raport końcowy, również z możliwością odniesienia się przez stronę polską, a ostateczna wersja raportu opublikowana zostanie na stronach
internetowych Komisji Europejskiej.

Zakończenie audytu KE

do góry 2
Fundusze Europejskie. Unia Europejska