Strona główna/Aktualności/Spotkanie polskich i francuskich służb weterynaryjnych poświęcone kwestiom dotyczącym uboju zwierząt

Spotkanie polskich i francuskich służb weterynaryjnych poświęcone kwestiom dotyczącym uboju zwierząt

Aktualności 2019-12-09

W dniu 5 grudnia 2019 r. w Siedlcach odbyło się seminarium poświęcone ubojowi zwierząt. Spotkanie było współorganizowane przez Ambasadę Francji w Polsce, Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Siedlcach oraz Główny Inspektorat Weterynarii. Seminarium poprowadzili przedstawiciele francuskiej służby weterynaryjnej specjalizujący się w dziedzinie uboju zwierząt. Dodatkowo eksperci z Francji zaprezentowali program opracowany w celu zapobiegania i zwalczania ASF.

Ze strony Głównego Inspektoratu Weterynarii w spotkaniu uczestniczył Pan Dr Bogdan Konopka, Główny Lekarz Weterynarii oraz Pani Katarzyna Piskorz, Zastępca Głównego Lekarza Weterynarii. Ponadto w seminarium wzięli udział m. in. przedstawiciele Wojewódzkich Inspektoratów Weterynarii z całej Polski, a także przedstawiciele Ambasady Francji w Polsce.

Spotkanie było okazją do wymiany doświadczeń i przedyskutowania problemów, z jakimi obecnie muszą mierzyć się służby weterynaryjne wielu państw europejskich.

do góry 2
Fundusze Europejskie. Unia Europejska