Strona główna/Aktualności/Nowelizacja rozporządzenia MRiRW w sprawie środków podejmowanych wz. z wystąpieniem ASF

Nowelizacja rozporządzenia MRiRW w sprawie środków podejmowanych wz. z wystąpieniem ASF

Aktualności 2017-09-29

Dnia 11 października 2017 r. wchodzą w życie zmiany w rozporządzeniu w sprawie środków podejmowanych w związku z wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń (Dz.U. z 2015 r. poz. 711 ze zm.). Zmiany wprowadzają m in. na terenie całego kraju - zakaz karmienia świń zielonką lub ziarnem pochodzącymi z obszaru objętego ograniczeniami lub obszaru zagrożenia, chyba że tę zielonkę lub to ziarno poddano obróbce w celu unieszkodliwienia wirusa afrykańskiego pomoru świń lub składowano w miejscu niedostępnym dla dzików co najmniej przez 30 dni przed ich podaniem świniom.

Zmiany obejmują sposób uboju świń pochodzących z terenów objętych restrykcjami. Dopuszcza się ubój takich świń, w tym samym dniu co inne świnie, jednakże pod koniec dnia ubojowego.

Ponadto zmiany wprowadzają zakaz importu świń z terenów objętych restrykcjami w innych państwach członkowskich oraz wyjątki od tego zakazu, zakaz przemieszczania dzików i świniodzików utrzymywanych w warunkach fermowych oraz odstępstwa od tego zakazu, a także określają warunki dopuszczające wysyłkę mięsa ze świń pochodzącym z terenów objętych restrykcjami.

 Pod podanym linkiem znajduje się treść jednolitej wersji rozporządzenia obejmująca wcześniej wprowadzone oraz przyszłe zmiany, tj. aktualna na dzień 11 października 2017r. (Uwaga: prezentowana treść nie stanowi źródła prawa, lecz spełnia jedynie cele informacyjne).

kategoria: Rozporządzenie o środkach podejmowanych w związku z ASF [1]
Format Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
pdf Rozporządzenie o środkach - stan na dzień 28.02.2018
ilość pobrań: 5277
2018-02-27 10:41 458.49KB Rozporządzenie o środkach - stan na dzień 28.02.2018 458.49KB
do góry 2
Fundusze Europejskie. Unia Europejska