Strona główna/Aktualności/Niezgodności stwierdzone w przesyłkach z Ukrainy

Niezgodności stwierdzone w przesyłkach z Ukrainy

Aktualności 2024-05-09

W dniach 13 kwietnia - 6 maja 2024 r. stwierdzono nieprawidłowości w 16 przesyłkach pasz pochodzenia roślinnego z Ukrainy, co stanowi 3,2 % kontrolowanych przesyłek pasz tego rodzaju z Ukrainy. Graniczni lekarze weterynarii wydali decyzje administracyjne o zakazie przywozu przesyłek do UE i nakazujące ich odesłanie poza terytorium UE. Nieprawidłowości dotyczyły: zapleśnienia poekstrakcyjnej śruty słonecznikowej, niezgodności w dokumentacji przesyłki ziarna prosa, niezgodności w dokumentacji oraz identyfikacji przesyłek ziarna prosa i makucha słonecznikowego.

W dniach 13 kwietnia - 6 maja 2024 r. stwierdzono nieprawidłowości w 3 przesyłkach żywności pochodzenia zwierzęcego z Ukrainy, co stanowi 4,6% kontrolowanych produktów tego rodzaju z Ukrainy. Graniczni lekarze weterynarii wydali decyzje administracyjne o zakazie przywozu przesyłek do UE i nakazujące ich odesłanie poza terytorium UE. Nieprawidłowości dotyczyły niezgodności w dokumentacji oraz identyfikacji przesyłek.

W dniach 13 kwietnia - 6 maja 2024 r. stwierdzono nieprawidłowości w 2 przesyłkach ubocznych produktów pochodzenia zwierzęcego, co stanowi 1,6% kontrolowanych produktów tego rodzaju z Ukrainy. Nieprawidłowości dotyczyły niezgodności w dokumentacji przesyłek. Graniczni lekarze weterynarii wydali decyzje administracyjne o zakazie przywozu przesyłek do UE i nakazujące ich odesłanie poza terytorium UE

do góry 2
Fundusze Europejskie. Unia Europejska