Strona główna/Aktualności/Nieformalne posiedzenie Grupy Roboczej Głównych Lekarzy Weterynarii

Nieformalne posiedzenie Grupy Roboczej Głównych Lekarzy Weterynarii

Aktualności 2026-06-18

W dniach 15-17 czerwca br. w Nikozji odbyło się nieformalne posiedzenie Grupy Roboczej Głównych Lekarzy Weterynarii (CVO) państw członkowskich Unii Europejskiej oraz państw EFTA. Spotkanie stanowiło podsumowanie działań realizowanych w ramach cypryjskiej prezydencji. W obradach uczestniczyli delegaci z 27 państw członkowskich UE i państw EFTA oraz przedstawiciele Komisji Europejskiej. Polskę reprezentowała delegacja pod przewodnictwem Głównego Lekarza Weterynarii Pawła Meyera.

Posiedzenie poświęcono współpracy w zakresie zdrowia zwierząt, w tym omówieniu ustaleń Światowej Organizacji Zdrowia Zwierząt (WOAH), nowoczesnemu podejściu do zapobiegania chorobom zwierząt oraz priorytetom nadchodzącej prezydencji Irlandii w Radzie UE. Delegacje miały okazję do wymiany doświadczeń mających na celu wypracowanie wspólnych działań na rzecz ochrony zdrowia zwierząt i utrzymania wysokiego poziomu bezpieczeństwa epizootycznego w Europie.

do góry
Fundusze Europejskie. Unia Europejska