Strona główna/Aktualności/Debata z udziałem GLW nt. stanu zawodu lekarza weterynarii w Polsce i innych krajach UE

Debata z udziałem GLW nt. stanu zawodu lekarza weterynarii w Polsce i innych krajach UE

Aktualności 2024-02-19

W dniu 13 lutego br. w Uniejowie odbyła się debata nt. stanu zawodu lekarza weterynarii w Polsce oraz innych krajach Unii Europejskiej. Wydarzenie miało szczególne znaczenie dla branży weterynaryjnej, zgromadzając specjalistów z różnych krajów w celu dyskusji nad kluczowymi wyzwaniami, które stoją przed tym zawodem.

Główny Lekarz Weterynarii, będąc kluczowym uczestnikiem debaty, wnosił istotny wkład w omawianie kwestii dotyczących stanu i perspektyw rozwoju Inspekcji Weterynaryjnej oraz zawodu lekarza weterynarii. Podczas dyskusji poruszono tematy związane z aktualnymi wyzwaniami, takimi jak zapewnienie wysokiego standardu opieki zdrowotnej dla zwierząt, rozwój technologii w obszarze weterynarii oraz szkoleń dla lekarzy weterynarii.

Debata była przepełniona wartościowymi dyskusjami prowadzonymi przez specjalistów z branży, co pozwoliło na wymianę doświadczeń oraz identyfikację najlepszych praktyk w zakresie zapewnienia jakościowej opieki nad zwierzętami w Europie. Wnioski wypływające z tej dyskusji będą stanowiły istotny punkt odniesienia dla dalszych działań mających na celu poprawę stanu i warunków wykonywania zawodu lekarza weterynarii w Polsce oraz w innych krajach Unii Europejskiej.

Uczestnicy debaty z Głównym Lekarzem Weterynarii Pawłem Niemczukiem podczas wspólnego zdjęcia

do góry 2
Fundusze Europejskie. Unia Europejska