Audyt służby weterynaryjnej Egiptu w Polsce
W dniu 22 czerwca br. w Głównym Inspektoracie Weterynarii odbyło się spotkanie otwierające audyt prowadzony przez służbę weterynaryjną Egiptu w polskich zakładach sektora mięsa drobiowego i wołowego oraz chłodniach składowych. Spotkaniu ze strony polskiej przewodniczyła Zastępca Głównego Lekarza Weterynarii Karolina Florek.
Audytem zostanie objętych łącznie 41 polskich przedsiębiorstw zainteresowanych uzyskaniem lub przedłużeniem dotychczasowych uprawnień do eksportu produktów na rynek egipski.
Pozytywny wynik audytu będzie istotnym elementem procesu utrzymania i rozszerzania dostępu polskich przedsiębiorstw do rynku egipskiego, który pozostaje jednym z ważniejszych kierunków eksportowych dla krajowego sektora mięsnego.