Strona główna/Aktualności/Audyt koreański w sektorze mięsa wołowego

Audyt koreański w sektorze mięsa wołowego

Aktualności 2023-11-24

W dniu 21 listopada br. odbyło się spotkanie otwierające audyt sektora mięsa wołowego przeprowadzany przez przedstawicieli koreańskiego Ministerstwa Bezpieczeństwa Żywności i Leków. Udział w spotkaniu ze strony polskiej wzięli Zastępca Głównego Lekarza Weterynarii Paweł Meyer, przedstawiciele biur GIW, MRiRW oraz wojewódzkich i powiatowych inspektoratów weterynarii zaangażowanych w audyt.

Na spotkaniu omówiono kwestie związane m.in. ze strukturą i zadaniami Inspekcji Weterynaryjnej, funkcjonowaniem urzędowego systemu laboratoriów oraz identyfikacją i rejestracją zwierząt. Podczas wizyty w Polsce koreańscy audytorzy odwiedzą Państwowy Instytut Weterynaryjny - Państwowy Instytut Badawczy w Puławach, Wojewódzki Inspektorat Weterynarii oraz Zakład Higieny Weterynaryjnej w Poznaniu, 2 zakłady mięsa wołowego oraz gospodarstwo utrzymujące bydło.

Audyt stanowi kolejny etap procedury otwarcia koreańskiego rynku na polskie mięso wołowe.

Spotkanie delegacji Korei Południowej z przedstawicielami Głównego Inspektoratu Weterynarii na zdjęciu pracownicy Głównego Inspektoratu Weterynarii na czele z Zastępcą GLW Pawłem Meyerem po przeciwnej stronie delegacja Korei Południowej z tłumaczami

do góry 2
Fundusze Europejskie. Unia Europejska