do góry
Główny Inspektorat Weterynarii
https://www.wetgiw.gov.pl/main/aktualnosci/Otwarcie-kolejnego-laboratorium-do-badan-w-kierunku-afrykanskiego-pomoru-swin-ASF/idn:912
Drukuj grafikę : tak / nie

Otwarcie kolejnego laboratorium do badań w kierunku afrykańskiego pomoru świń (ASF)

Otwarcie kolejnego laboratorium do badań w kierunku afrykańskiego pomoru świń (ASF)

Aktualności 2019-02-27

W dniu 25 lutego 2019 r. otwarto Pracownię Wirusologiczną  Zakładu Higieny Weterynaryjnej w Gdańsku, w której prowadzone będą badania w kierunku afrykańskiego pomoru świń. ZHW w Gdańsku jest czwartym laboratorium regionalnym, oprócz Oddziału Terenowego PIWet-PIB w Zduńskiej Woli, które będzie wspierać badania prowadzone przez PIWet-PIB w Puławach. W oficjalnym otwarciu uczestniczyli Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski, Główny Lekarz Weterynarii Paweł Niemczuk oraz Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich.

Główny Lekarz Weterynarii w dniu 27 lutego 2019 r. wyznaczył Zakład Higieny Weterynaryjnej w Gdańsku do badań diagnostycznych, serologicznych i molekularnych w zakresie afrykańskiego pomoru świń. Do Pracowni Wirusologicznej ZHW w Gdańsku dostarczane będą próbki w kierunku ASF z województwa pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i zachodniopomorskiego.